Skandal! Bartosz Węglarczyk obraża Ukrainki

27 Sty 2012

Bartosz Węglarczyk podczas porannego przeglądu prasy, na wizji obraził Ukrainki. Skandaliczne słowa padły w programie „Dzień Dobry TVN” podczas rozmowy z Jolantą Pieńkowską, w programie na żywo.

J.Pieńkowska:  Szkoda, że nie ma robotów sprzątających domy.
B.Węglarczyk:  Są. Nazywają się Ukrainki. Sprzątają wszystko w domu.
Rozmowa o pomocy domowej przerodziła się w skandal. Najgorszym wydaje się być to,że sam Węglarczyk nie widzi w swoich słowach niczego niestosownego. Węglarczyk pogrążył się również późniejszym tłumaczeniu na swoim profilu na Facebooku:
„Wyszło idiotyczne, z mojej winy, zamieszenie z Ukrainkami (dziś w DDTVN). W ogóle mi nie chodziło o obrażanie ich, lecz o to, że są źle przez bardzo wielu pracodawców traktowane. Ale powiedziałem, jak powiedziałem, rozumiem, że można było to zrozumieć inaczej, więc wszystkich bardzo, bardzo przepraszam. Nie takie intencje, za szybki język”.
Czy ktoś z tak skrajnymi poglądami powinien pracować w telewizji? Po publicznym wyznaniu, że Ukrainki są robotami sprzątającymi domy, przeprosiny powinny być kierowane właśnie do nich. Nieporadne tłumaczenie to nie przeprosiny, więc nie wybaczamy. Uważamy, że Bartosza Węglarczyka powinien zastąpić ktoś, kto wie co mówi.

Zdjęcia: YouTube